Czy można opalać się bez kremów i olejków?

Kontrowersje mogą budzić rady dotyczące opalania się bez kremów i olejków. Zagrożenie z powodu rzednącej nad

Ziemią warstwy ozonowej narasta, trzeba więc albo stosować krótkie kąpiele słoneczne bez zabezpieczenia, albo dłuższe z blokadą. Pozostałe rady Trusielewicza są jednak bardzo słuszne.

Chromoterapia otwiera przed medycyną współczesną nowe możliwości terapeutyczne. Oprócz leczenia specjalistycznego, również przy zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki we własnym mieszkaniu można uzyskać efekty lecznicze, leczyć bowiem mogą barwy ścian, tapet, dywanów i mebli. By zapewnić sobie optymistyczny nastrój, zaleca się żółty wystrój pokoju lub choćby żółte szyby w oknach, a nawet żółte okulary. Przy bezsenności i dużej pobudliwości odpowiedni byłby pokój z niebieskim wnętrzem, a jeśli nie zawsze to możliwe, to chociażby niebieska żarówka w lampce, która paliłaby się również podczas snu. Przy bladej cerze czy nadmiernym wypadaniu włosów pożądana jest czerwień otoczenia. Ogromną zaletą chromoterapii jest to, że wykorzystuje tylko środki naturalne, a to liczy się bardzo.

Zgodnie z prawem powszechnego promieniowania, w przyrodzie wszystkie przedmioty i rzeczy – w zależności od kształtu, koloru i budowy – promieniują i emitują właściwe sobie fale. Żywe komórki wibrują w sposób charakterystyczny dla swojego gatunku. Człowiek sam emituje fale, ale jednocześnie jest też odbiornikiem promieniowania pochodzącego od przedmiotów martwych i innych organizmów żywych. Promieniowanie takie nie jest obojętne dla naszego ustroju. W tym wypadku sojusznika znajdziemy w roślinności.

Warto wiedzieć, że rośliny różnie reagują na promieniowanie geopatyczne, zwane potocznie promieniowaniem cieków wodnych. Dzielą się one na rośliny radiofobowe – nie znoszące tego promieniowania oraz na rośliny radiotropowe – lubiące promieniowanie geopatyczne.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>