Jak dowiedzieć się, którego koloru nam brakuje?

Pochodzący z Indii chromoterapeuta lval Prasada Minsiff, stwierdza: „Praktyka wykazała, że barwa czterech rzeczy znamionuje, jakiego koloru brakuje danemu organizmowi, a mianowicie: zabarwienie oczu, paznokci, moczu i kału.

Przypuśćmy, że czyjś organizm potrzebuje koloru czerwonego, wówczas białkówki jego oczu będą niebieskawe, niebieskawe też będą paznokcie, natomiast mocz i kał białawy, nieraz z odcieniem błękitu. Przy braku koloru niebieskiego oczy będą czerwone, nienormalnie czerwone paznokcie, mocz o zabarwieniu czerwonym, kał żółty lub czerwony. Częstotliwość podawania brakującego koloru uzależniona jest od rozmiarów braku tegoż koloru w organizmie. Czasem wydaje się, że kolor skumulował się w jednym tylko miejscu organizmu, jak w przypadku wrzodów, chorób oczu, bólu głowy czy paraliżu. Faktycznie jednak cały organizm przeładowany jest tym kolorem, choć

O jego kumulacji daje znać dolegliwość w jednym tylko miejscu czy w jednej tylko partii ciała. W takich wypadkach dobrze jest stosować wewnętrznie picie wody naświetlonej potrzebnym ko-lorem, zewnętrznie zaś naświetlanie takimże kolorem.

Zabarwienie białkówek oczu czasem zawodzi. Może się zdarzyć, że są one czerwone, a mimo to organizm potrzebuje czerwieni. Dzieje się tak na skutek wytężonej pracy umysłowej i w ogóle przemęczenia oczu. Jeżeli jednak znany jest kolor trzech pozostałych rzeczy, i tak jesteśmy w stanie określić brakującą barwę.

Często paznokcie palców rąk wykazują pionowe linie, czasem są one bardzo delikatne, czasem znów bardzo wyraźne

– 1 grube. Wskazują one na zaflegmienie organizmu, co z kolei oznacza brak czerwieni. Wprawne oko na podstawie ich wyglądu może określić czas trwania takiego stanu. Ja niemal zawsze jestem w stanie określić bardzo dokładnie, ile czasu trwa choroba”.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>