Jak wygląda głodówka zasadnicza?

W czasie leczenia zdecydowanie nie przyjmujemy żadnych pokarmów, ale za to pijemy wodę, co jest sprawą niezwykłej wagi. W ciągu doby należy wypijać od 1,5 do 20 litrów przegotowanej wody lub wody mineralnej. Organizm pozbawiony zasilania zewnętrznego przestawia się na korzystanie z własnych rezerw, jest do tego zmuszony. Jeśli chociaż trochę go zasilimy, wówczas zawiesi odżywianie wewnętrzne i automatycznie kuracja zostanie przerwana. Istotny jest sam sposób picia. Wodę zażywamy bardzo małymi łyczkami i zanim przełkniemy, trzymamy przez chwilę w ustach, aby zmieszała się ze śliną. Wypicie jednej szklanki wody powinno trwać około 20 minut. Dopiero woda wypita w ten sposób przynosi korzyści: oczyszcza krew, ułatwia wydzielanie z organizmu trujących substancji oraz przywraca rumieńce na twarzy.

Podczas głodówki nie należy ograniczać aktywności ruchowej, zaleca się nawet dużo spacerów na świeżym powietrzu oraz gimnastykę. Niewskazana jest natomiast ciężka praca fizyczna lub zbyt forsowne ćwiczenia.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>