Kliniczne i laboratoryjne badania propolisu

Kliniczne i laboratoryjne badania propolisu potwierdziły ponad wszelką wątpliwość jego silne działanie antybakteryjne, antywirusowe, regeneracyjne, wzmacniające, znieczulające i antygrzybiczne. Leczy żylaki, hemoroidy, zapobiega odleżynom, wygładza cerę i goi rany. Niektóre osoby są uczulone na propolis i nie powinny go stosować.

Prawie połowa kitu nie wykazuje aktywności biologicznej i jego skuteczność w leczeniu jest równa zeru. Podczas kupna nie można tego sprawdzić. Pozostaje kupować kit w niewielkich ilo-ściach z kilku źródeł lub z tzw. pewnego miejsca. Gdyby okazało się, że kit zażywany według receptury nie pomaga, zachodzi uzasadnione przypuszczenie, iż nie jest aktywny biologicznie. Trzeba wówczas dołożyć niewielką część kitu świeżego i razem wymieszać. Okazuje się, iż nawet mała ilość kitu pełnowartościo-wego potrafi uaktywnić biologicznie pozostałą część. Aby spraw-dzić wartość zakupionego propolisu, należy do szklanki z odrobiną ciepłej wody wpuścić kilka kropel propolisu. Jeżeli woda zabarwi się na kolor mleczny i wydziela żywiczny aromat, to propolis jest właściwie przyrządzony.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>