Kolor niebieski

Dr E. Babitt twierdził, że kolor niebieski jest jednym z największych antyseptyków świata. Światło tej barwy jest chłodzące, działające nasennie i ściągająco.

Błękit ma dodatnie aspekty, dotyczące sfery duchowej czło-wieka: lojalność, możność polegania na kimś, ufność. Jest ko-lorem powszechnie łubianym. Działa przeciwzapalnie, ma również właściwości znieczulające. Wnosi do duszy radość i spokój, kojąco wpływa na system nerwowy, łagodzi wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen.

Jeżeli dawniej biel uchodziła za symbol niewinności, to błękit uważany był za symbol wierności i stałości. Ponadto kojarzono go z uduchowieniem, wewnętrzną pogodą ducha, delikatnością i młodzieńczością. Osobom zbyt pobudliwym zalecano nosić odzież w niebieskich kolorach, natomiast zamiłowanie do ubierania się w błękitne odcienie wiązano z wrodzoną oziębłością seksualną i surowością zachowań w tym względzie.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>