Krople pierwszej pomocy

Na szczególną uwagę zasługuje esencja kwiatowa, służąca jako krople pierwszej pomocy. W nagłych wypadkach wielokrotnie już ratowały one ludzkie życie. Trzeba jednak wyjaśnić, że lek ten nie zastępuje właściwej terapii, a jest rodzą- jem antidotum, wyrównującym poziom energii w organizmie lub zabezpieczającym przed nagłą jej utratą. Często przynosi lepsze rezultaty niż środki psychotropowe. Szczególnie zalecany jest jako pierwsza pomoc w przypadkach spowodowanych szokiem. Po zażyciu kropel pierwszej pomocy organizm przystępuje od razu do procesu samoleczenia. Krople te powinny znajdować się w apteczkach domowych i samochodowych. W wypadku nagłej sytuacji i wywołanego szoku należy je zażyć, aby uchronić organizm przed tzw. traumą energetyczną. W ich skład wchodzą esencje z kwiatów następujących roślin: ałycza (śliwy, tzw. mirabelki), gwiazdy betlejemskiej, niecierpka, posłonka pospolitego i powojnika.

Lek ten zalecany jest również w sytuacjach powodujących napięcie psychiczne, np. przed egzaminem, rozprawą sądową, nieprzyjemną rozmową, przed bardzo stresującą pracą. Podawać go można także dzieciom, kiedy oglądają w telewizji sceny przemocy itp. Wspomniane krople, jak i pozostałe leki kwiatowe, nie powodują działań ubocznych i są całkowicie nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu.

Jeśli chodzi o stopień stężenia esencji, to najczęściej 4 krople koncentratu mieszamy z 30 mg wody. W takim stosunku można zażywać lek 4 razy dziennie. Nie należy jednak się do niego przyzwyczajać, gdyż z biegiem czasu zmniejsza się skuteczność jego działania.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>