Lek na hemoroidy

– 1/2 kg miodu gotować z małą ilością wody i 50 g czystej żywicy sosnowej przez 15 minut. Zażywać po 1 łyżeczce 3 razy dziennie w dwie godziny po jedzeniu.

Leczenie otyłości. Składniki: 1/2 kg miodu, 20 świeżych liści pelargonii, 20 pestek moreli, 4 cytryny, 1 łyżeczka cynamonu. Przygotowanie: z pestek moreli wyłuskać jądra, utłuc je na miazgę razem z listkami pelargonii. Cytryny przekroić, usunąć pestki i zemleć ze skórką w maszynce do mięsa. Wszystkie składniki dobrze ze sobą wymieszać. Sposób użycia: 1 łyżka 3 razy dziennie na 20 minut przed jedzeniem.

– 30 g kory kruszyny utrzeć na proszek i przesiać przez gęste sitko, następnie dodać 1/2 kg miodu i 15 g rafinowanej siarki w proszku. Całość wymieszać. Zażywać po 1 łyżce wieczorem przed snem. Każdorazowo przed użyciem wymieszać.

Hemoroidy – 150 g lekko podgrzanego miodu zmieszać z 30 g sproszkowanego aptecznego salmiaku. Zażywać po 1 łyżeczce 3 razy dziennie, w dwie godziny po jedzeniu. Nie stosować, jeżeli występuje krwotok.

I sposób: W wodnej kąpieli gotować przez 20 minut 1/2 kg miodu, 1/2 kg oliwy z oliwek, 50 g żywicy z sosny. Zażywać po 1 łyżce 3 razy dziennie, na pół godziny przed jedzeniem.

II sposób: Cebulki białej lilii królewskiej umyć i gotować w 1/2 I wody, aż zostanie połowa odwaru. Przecedzić przez płótno i wycisnąć, dodać 250 g miodu i dobrze wymieszać. Zażywać po 50 g mieszanki 3 razy dziennie, na pół godziny przed jedzeniem.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>