Magnez w organiźmie

Jest jednym z cenniejszych pierwiastków (nie za ność przetwarzana). W organizmie znajduje si magnezu, najwięcej w układzie kostnym, gdyż j zynowany i zużywany w miarę potrzeby. Jego rola się przede wszystkim do utrzymywania równow wej, a niedostateczny poziom wywołuje takie obj spodziewane zawroty głowy, drganie powiek, drę czyn, wypadanie włosów, próchnicę zębów, zwiększoną wrażliwość na zmiany pogody, arytmię serca, poranne zmęczenie i inne. W ostatnich latach stwierdzono, iż brak magnezu w mięśniu sercowym może zwiększać podatność na zawał serca.

Dobowe zapotrzebowanie na ten minerał nie jest dokładnie określone, lecz przyjmuje się, że wynosi ono kilkaset miligramów. Sztuczne uzupełnienie magnezu należy skonsultować z lekarzem, ponieważ magnez nie działa samoczynnie, a jego ilość musi być skorelowana z innymi pierwiastkami, m.in. z wapniem. Prawidłowa proporcja to dwie części wapnia i jedna część magnezu.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>