Mleczko pszczele

Dzisiaj mleczko pszczele zaleca się osobom w wieku starszym dla podtrzymania gasnącej witalności, w stanach miażdżycy, cu-krzycy, owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach gruczo-łów dokrewnych, niewydolności wątroby, niedowładzie kończyn, a nawet w niedorozwoju fizycznym i umysłowym u dzieci.

Mleczko kupuje się w postaci tabletek. Zaleca się połykanie ich lub branie podjęzykowo. Ten drugi sposób jest zdecydowanie lepszy, gdyż w wypadku połknięcia tabletki soki żołądkowe zabijają właściwości lecznicze mleczka. Aby temu przeciwdziałać, należałoby 15 minut wcześniej wypić pół szklanki wody alkalicznej (łyżeczka soli na pół szklanki ciepłej wody), nie jest to jednak przyjemne. Tabletki wkładane pod język są wchłaniane przez błonę śluzową i łatwo przedostają się do krwiobiegu. Szybko wpływają na ożywienie umysłowe, pomagają w leczeniu grypy.

Nie zaleca się natomiast zażywania łącznie miodu, pyłku i mleczka lub mleczka i miodu ze względu na niszczące działanie soków żołądkowych.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>