Najchudsza kobieta świata

Wymienialiśmy najgrubszych ludzi świata, dla kontrastu kilka słów o najszczuplejszej kobiecie świata. Chodzi tu o słynną już kobietę-wykałaczkę z Brazylii. Kilka lat temu ekipa zachodnich etnografów znalazła w jednej z brazylijskich wiosek niezwykle chudą kobietę. Irialdes Santos Alves waży 17 kg! Jest przy tym dość wysoka. Po przekazaniu tych informacji prasie okrzyknięto ją najchudszą kobietą świata. Stała się sławna, wyszła dobrze za mąż. W 1991 r. zaszła w ciążę (liczyła wówczas 30 lat). Wraz z mężem jeździła codziennie na plażę, gdzie grała w tenisa, badmingtona itp. Nie krępowała się wcale swoim wyglądem. Pod koniec ciąży ważyła 25 kg. Wcześniej namiętnie uprawiała aerobik.

Irialdes odczuwa tzw. jadłowstręt. Dziennie wypija tylko filiżankę herbaty i zjada w ciągu tygodnia kilka pomarańcz. Więcej pokarmów jej żołądek nie przyjmuje, reagując torsjami. Przez całe życie jadała bardzo mało, a jednak czuje się zdrowa i ma świetne samopoczucie.

Istnieje przekonanie, że odchudzanie należy zacząć od głowy, nadmierny apetyt może być bowiem skutkiem kłopotów psy-chicznych i napięć emocjonalnych.

Zestresowany człowiek niejednokrotnie próbuje powetować sobie niepowodzenie życiowe na niwie kulinarnej, dogadzając własnemu podniebieniu.

Każda dieta musi być świadoma. Radykalne odstawienie tłuszczów lub cukru prowadzi do zachwiania równowagi w or-ganizmie. Po zakończeniu odchudzania może to wywołać tzw. wilczy głód i szybszy niż przed kuracją przyrost wagi.

Trzeba pamiętać, że człowiek nie może zbyt często stosować kuracji odchudzającej, to znów tyć, potem się odchudzać itd. Ciało nie może ustawicznie to kurczyć się, to rozciągać, bowiem stan taki odbija się na elastyczności skóry i prężności mięśni.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>