Oparzenia i ich leczenie

W przypadkach oparzeń przez wiele lat stosowano taninę, pozostawały jednak po niej szpecące blizny. Tuż przed drugą wojną światową leczenie taniną niemal całkowicie zostało za-stąpione przez leczenie kwasem pikrynowym, a także akryfla- winą. Następnie chirurdzy pobierali płaty skórne z innych części ciała – zwykle pośladków – i przeszczepiali je na uszkodzone powierzchnie. Nierzadko zdarzało się, że rana pozostająca po usunięciu zdrowych tkanek ulegała zakażeniu, a nie bez znaczenia były też cierpienia pacjenta. Armstrong uważa, że metody chirurgicznego leczenia są nadużywane i często wykonuje się operacje w sytuacjach, kiedy dany organ może być wyleczony metodami naturalnymi, w tym ury- noterapią. Na szczęście, coraz więcej lekarzy sięga do innych metod niż operacyjne i osiąga pozytywne rezultaty. Miejmy nadzieję na szerszą ich popularyzację.

Oprócz wymienionych grup chorobowych, urynoterapia jest skuteczna w leczeniu wielu innych schorzeń. Wynika to przede wszystkim stąd, że działa regenerująco na cały ustrój człowieka i na wszystkie jego organy, chore leczy, a na zdrowe działa profilaktycznie. Kto przełamie wewnętrzne opory i przekona się do tej terapii, uniknie wielu cierpień i dłużej zachowa młodość. Należy pamiętać, że urynoterapii powinna towarzyszyć dieta głodowa.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>