Osoby w średnim i starszym wieku muszą uważać przy odchudzaniu

Żeby tego uniknąć, należy prowadzić uregulowany, świadomie zdyscyplinowany tryb życia. Nie można zapominać więc chociażby o szacunkowym liczeniu kalorii, spacerach, uczu ciu niedosytu i wyrównywaniu poziomu energetycznego orga-nizmu. Jeśli ma się ochotę na kawałek urodzinowego tortu, proszę bardzo, ale na to konto trzeba zrezygnować z innych produktów zawierających węglowodany i tłuszcze, aby osiągnąć stały bilans energetyczny.

Osoby w średnim i starszym wieku nie mogą sobie pozwolić na zbyt szybkie zrzucenie nadwagi, jak w wypadku np. dwudziestolatki. To, co odkładało się latami, musi być niwelowane w dłuższym czasie. Nie zapominajmy też o płynach. Człowiek powinien dziennie wypijać minimum 2 litry płynów, najlepiej przegotowanej wody, wody mineralnej lub herbatek ziołowych.

W klimacie chłodniejszym potrzebne są również i tłuszcze, szczególnie zimą, natomiast latem można spożywać więcej warzyw i owoców.

Osoby ze świata polityki, sztuki i estrady muszą szczególną uwagę zwracać na tuszę. W związku z tym n przeżywają małe dramaty lub cierpią istne katusze. Na szczęście, nie zawsze tak się dzieje. Wiele gwiazd radzi sobie z problemem zupełnie dobrze. A oto kilka przykładów:

Raguel Welch – uznawana jeszcze do niedawna za uoso- bienie seksu – dużo pracuje, tańczy i uprawia tylko zauważy, że zaczyna przybierać na wadze, stosuje przez siebie opracowaną i wypróbowaną dietę, po której zawsze wraca do normy. Ponadto konsekwentnie unika alkoholu i deserów.

Jane Fonda wierzy w post. Przed rozpoczęciem nowego filmu ogranicza dietę do soków owocowych. Na co dzień spożywa wiele prostych warzyw na nawozach naturalnych.

Sophia Loren: „Unikam monotonii, gotując z wyobraźnią. Cóż to jest dieta? To jedzenie odrobinę mniej niż domaga się żołądek, wybieranie odpowiedniego pożywienia i trochę silnej woli”. Loren je na śniadanie naleśniki, które popija kawą, na obiad – bogaty w proteiny wiejski ser lub mały stek. Z kolacji najczęściej rezygnuje, zadowalając się sokiem lub grzanką.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>