Przeziębienia

Zwyczajne przeziębienie często może stać się niezwykle kłopotliwe. Armstrong uważa, że ludzie powinni być wdzięczni naturze za przeziębienia, ponieważ oczyszczają one organizm i nie powinno się ich tłumić. Niestety, większość ludzi za- żywa na ogół różne pigułki, aby zdusić chorobę w zarodku. W rzeczywistości nie jest to leczenie, a tylko tłumienie i frustrowanie natury. Nieraz prowadzi to do gorszych dolegliwości, np. zapalenia płuc. Przyczyną przeziębień jest niezrównoważona dieta. Nadmiar skrobi w diecie przy niedostatku soli mineralnych jest znakomitym podłożem kataru (wydzieliny powstające przy katarze mają naturę skrobiową).

Leczenie polega w tym wypadku na poście i spożywaniu jedynie zimnej wody i własnej uryny. Nie należy przyjmować żadnych medykamentów. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, przeziębienie zniknie w ciągu 12 godzin lub wcześniej, w zależności od indywidualnych właściwości zdrowotnych pacjenta.

Ludzie stosujący niewłaściwą dietę w przypadku chronicznego kataru nosa powinni być wdzięczni za ten swoisty „zawór bezpieczeństwa”, który chroni ich przed daleko bardziej poważnymi dolegliwościami. Ci, którzy próbują tłumić go nienaturalnymi środkami, mogą ponieść tego konsekwencje. Przyczyną dolegliwości jest przyzwyczajenie do spożywania zbyt sporej ilości białego pieczywa, słodkich bułeczek, białego ryżu, owsianek, biszkoptów i innych produktów zawierających dużo skrobi. Osoby, u których pokarm skrobiowy przeważa w codziennym żywieniu, mają niedostatek soli mineralnych. Nadmiar skrobi zatyka system pokarmowy i hamuje jego normalne funkcjonowanie. Niektórzy dla poprawienia samopoczucia i rześkości piją kawę, mocną herbatę czy nawet alkohol, lecz cukier, skrobia i nadmiar używek nie wpływają mobilizująco na sprawność umysłową.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>