Rośliny radiofobowe

Rośliny radiofobowe, posadzone na żyle wodnej, będą rosły słabo lub zwiędną. Do tej grupy należą: sosna, lipa, buk, kasztanowiec, jodła, grusza, jabłoń, wiśnia, agrest, winorośl, morela i czereśnia. W grupie warzyw promieniowanie tego rodzaju źle znoszą: buraki, groch, sałata, ziemniaki, kalafior i ogórki.

Rośliny radiotropowe doskonale natomiast rosną w strefie oddziaływania promieniowania żył wodnych. Zaliczamy do nich m.in.: dąb, orzech, modrzew, klon, leszczynę, jesion, śliwę i czarny bez z warzyw zaś: cebulę, czosnek, rzodkiewkę, seler, rzepę, fasolę, rabarbar i pomidory. W grupie tej znajduje się również wiele roślin leczniczych, które, aby uchronić się przed skutkami promieniowania, wytwarzają specjalne substancje ochronne. Z tego właśnie względu rośliny te, spożyte przez człowieka, działają odpromiennie i odpornościowo na jego organizm. Ciekawe, że w drzewa z tej grupy najczęściej uderzają pioruny, a ptaki, szczególnie bociany, nie zakładają na nich gniazd.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>