Specjalne ćwiczenia na odzyskanie dawnej sylwetki

W przywracaniu kształtu bardzo pomocne są ćwiczenia fizyczne, m.in. skakanka, aerobic, jogging.

Godne polecenia są ćwiczenia specjalne, wyszczuplające nogi. Oto one: – 1. Oprzeć się plecami o ścianę, ramiona wyciągnąć do przodu. Teraz powoli się osuwać, aż do utworzenia przez uda z podudziem kąta prostego. W tej pozycji wytrwać jak najdłużej.

– 2. Uklęknąć i oprzeć się o podłogę na przedramionach, po czym wyciągnąć jedną nogę do tyłu i balansować nią. Biodra ułożone równolegle do podłogi. Wykonać to ćwiczenie po kilka razy dla każdej nogi.

– 3. Położyć się na plecach, ręce ułożyć równolegle do tułowia. Złączyć nogi i podnosić je aż do pionu. W tej pozycji zro- bić rozkrok, po czym wielokrotnie łączyć i rozłączać nogi, stopy natomiast wyprostować i przyciągać w kierunku brzucha. Ćwiczenie powtórzyć 10 razy.

Jeśli powyższe zabiegi nie przyniosą oczekiwanych skutków, pozostaje jeszcze tzw. elektrostymulacja, tj. doprowadzenie prądu o niskiej częstotliwości do tkanki tłuszczowej.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>