Sprawdzony system leczniczy

„Do 50. roku życia, jak większość ludzi, nie przywiązywałem większej wagi do kultury fizycznej. Kiedy ciężko zachorowałem, przyszła potrzeba i czas na poznanie złożonej struktury ludzkiego organizmu. Przeczytawszy wiele książek na ten temat, opracowałem swój system leczniczy, sprawdzony i uzupełniony przez życzliwych i krytycznych przyjaciół. System ten pozwolił mi przezwyciężyć chorobę, zahamować proces starzenia i zachować zdolność do pracy na wiele lat, aż do chwili obecnej”.

Wiele ze stosowanych przez autora metod zbliżonych jest do znanych już technik leczniczych, ale są też i oryginalne. Jedną z nich jest wibrogimnastyka (łac. vibro – drgam, gr. gymnastikś- ćwiczenia cielesne).

Zabieg ten Mikulin polecał szczególnie osobom wykonującym pracę zawodową w pozycji siedzącej lub stojącej. Dłuższa praca koncepcyjna u każdego człowieka wywołuje ociężałość umysłową. Wstrząsanie organizmu pobudza pulsowanie krwi w krwiobiegu, usuwa szkodliwe toksyny i skrzepy, udrożniając żyły, dotlenia organizm. Wibrogimnastyka eliminuje zmęczenie, a przynajmniej w dużym stopniu je zmniejsza, niweluje również ociężałość umysłową.

Mikulin zaleca wykonywanie kilka razy dziennie następującego ćwiczenia: Stanąć na palcach, pięty unieść lekko nad ziemię i mocno je opuścić, aby odczuć niewielki wstrząs. W tempie raz na sekundę należy wykonać 30 takich ruchów, potem 10-15 sekund przerwy i ponownie 30 ruchów. Owe drgania są znakomitym środkiem profilaktycznym przed chorobami, z zawałami włącznie.

Innym zabiegiem, zalecanym w przypadku nerwicy serca, równie skutecznie zabezpieczającym przed jego atakami, jest takie oto ćwiczenie:

Nabrać w płuca powietrza, wypiąć brzuch i ze wszystkich sił zatrzymać go w tym położeniu przez 2-3 sekundy. Ćwiczenie powtórzyć 2-3 razy. Zabieg ten jest szczególnie wskazany wówczas, kiedy odczujemy przyśpieszoną pracę serca. W wyniku ćwiczenia krew pełniej dopływa do serca, które odzyskuje swój normalny rytm.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>