Technika psychotronicznego leczenia epilepsji

– 1. Wybierz spokojne miejsce, zamknij oczy i oddychaj głęboko. Powtarzaj w myśli: „Przez potęgę mojej nadświadomości i mądrość mego wyższego »ja« rozkazuję, abym w tej chwili został(a) uleczony(a) z ataków epileptycznych. Rozkazuję, by psychotroniczne leczenie przyniosło mi nowe siły i dar dobrego zdrowia. Nie chcę być epileptykiem(czką) już nigdy więcej”.

– 2. Wyobraź sobie scenkę, przedstawiającą cię w otoczeniu rodziny i przyjaciół, kiedy wszyscy cieszą się razem z tobą, że nie cierpisz już z powodu epilepsji.

– 3. Teraz wyobraź sobie scenkę z lekarzem: „Nie rozumiem, jakim sposobem odzyskał(a) pan(i) zdrowie, ale cieszę się i gratuluję”.

– 4. Oddychaj głęboko, obserwując swój oddech i otwórz oczy.

Odzwyczajanie się od palenia papierosów

Na temat szkodliwości palenia papierosów i możliwości uwolnienia się od nikotynowego nałogu E. Monahan stwierdza: „Szkodliwość nikotyny jest bezdyskusyjna. Za najważniejszą metodę od-zwyczajenia się od palenia uważa się silną wolę. Technika psychotroniczna nie bazuje na silnej woli, lecz na niewzruszonej potędze własnej nadświadomości. Przestaniesz palić, ponieważ nawiążesz kontakt ze swoim wyższym »ja«. Twoja nadświadomość uchyli pragnienie palenia, bowiem jest ono sprzeczne z naturalnym dążeniem do doskonałego zdrowia. Możesz pomóc tą metodą nie tylko sobie, ale i swoim bliskim”.

Do 4. punktu techniki „punkt po punkcie” autorka wniosła następującą poprawkę:

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>