Technika „punkt po punkcie”

Technika ta działa reiaksująco i leczniczo na cały organizm. Podstawową zasadą jest system tzw. punktu po punkcie. Ćwiczyć można 1-3 razy dziennie około kwadransa. Nie należy brać dosłownie wymawianych formułek ani w tej technice, ani w innych. Nie są ważne same sformułowania, lecz ich sens, zatem można artykułować myśli swoimi słowami, można też trzymać się ściśle zaproponowanego tekstu.

– 1. Połóż się lub usiądź wygodnie i oprzyj głowę.

– 2. Zamknij oczy i tzw. wewnętrznym lub trzecim okiem obserwuj swój oddech, nie kontrolując go. Rozluźnij wszystkie mięśnie.

– 3. Wciągnij mocno powietrze przez nos, staraj się rozciągnąć płuca i przeponę. Wewnętrznym okiem obserwuj oddech. Wyobraź sobie, jak powietrze przepływa przez całe ciało. Przy wydechu (również tylko przez nos) zwalniaj mięśnie brzucha i pogrążaj w relaksie całe ciało i umysł. Ćwiczenie należy powtórzyć trzy razy, za każdym razem dążąc do pogłębienia relaksu.

– 4. Odtwórz w umyśle obraz systemu krążenia. Wyobraź sobie wszystkie naczynia krwionośne i włoskowate. Uświadom sobie przepływ krwi przez twoje ciało, a następnie powtarzaj w myśli: „Pragnę, aby mój system krwionośny był w całkowitej harmonii ze sobą oraz z innymi systemami mego organizmu. Pragnę też, aby usunął z mojego ciała wszystkie zanieczyszczenia i wniósł nową energię do wszystkich komórek organizmu”.

– 5. Wyobraź sobie teraz swój system oddechowy. Pozwól, aby uzmysłowił ci wyraźny obraz twych płuc, jak kurczą się, rozprężają i zaopatrują w tlen twój organizm. W myśli powtarzaj: „Przez moc nadświadomości pragnę, aby mój aparat oddechowy pracował doskonale i pozostawał w harmonii z pozostałymi systemami mego ciała”.

– 6. Wyobraź sobie swój system trawienny z wyraźnym obrazem żołądka, jelita cienkiego i grubego. Powtarzaj w myśli:

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>