Warta odnotowania jest terapia

Coraz bardziej mówi się o szkole Argentynki Cristiny Arrie- tas. Osią kompozycyjną poszczególnych form tanecznych przez nią proponowanych jest odnalezienie pierwotnej jedności ducha i ciała. Podczas samby czy tańców o podobnym rytmie ćwiczący wyzwala z siebie tłumione instynkty. Niebagatelną rolę odgrywają w tym instrumenty. Odpowiednie dźwięki wpływają na klatkę piersiową i pomagają znaleźć ujście emocjom. Na przykład na kręgi szyjne najlepiej działają tony niskie, dźwięki niskie powodują też wibrację podbrzusza, co ułatwia przepływ energii przez cały organizm, a o to przecież chodzi.

Warta odnotowania jest terapia stosowana przez dr. Guntera Ammona. Taniec odbywa się przy głośnym rytmie bębnów. Osoba tańcząca pojedynczo ma za zadanie wyzwolić się z emocji, zaś w grupie analizuje się odczucia i wrażenia uczestników.

Celem wszystkich terapii tanecznych jest dążenie do zespolenia ciała, umysłu i ducha, co zapewnia właściwy przepływ energii życiowej i dobre samopoczucie.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>