Wibrogimnastyka, czyli terapia A. Mikulina

W 1989 roku zmarł w wieku 92 lat w ówczesnym jeszcze Związku Radzieckim znany konstruktor lotniczy A. Mikulin. Był twórcą całej rodziny konstrukcji latających typu Mi. Jednak nie o sukcesach technicznych tego uczonego zamierzamy w tym miejscu pisać, człowiek ów ma bowiem swój wkład również w rozwój medycyny niekonwencjonalnej, o czym zadecydował zbieg okoliczności.

Otóż A. Mikulin, mając 50 lat, poważnie zachorował na niewydolność serca i układu krążenia. Lekarze dawali mu najwyżej 2-3 lata życia i wówczas to intensywnie zaczął szukać ratunku na własną rękę. Wykorzystując znajomość mechaniki, w poszukiwaniach poszedł tym śladem. Swój organizm potraktował jak maszynę, która składa się z konstrukcji nośnej, czyli kości, obudowy – skóry, żołądka jako silnika itp. Zaczął stosować opracowane przez siebie ćwiczenia. Efekt był taki, że nie tylko w krótkim czasie wyleczył się całkowicie, ale przeżył w dobrym zdrowiu jeszcze 42 lata, czyli drugie życie. Swoje spostrzeżenia i zestawy ćwiczeń opisał w książce Aktywna długowieczność, z której cytujemy fragmenty.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>