Zabieg zapobiegający zmarszczkom

Leczniczo stosuje się go w wypadku zaburzeń przewodu pokarmowego, pracy serca, wątroby i nerek, sprzyja także lepszemu przyswajaniu pokarmów.

Jest również wykorzystywany w kosmetyce. Miazgę można używać do smarowania twarzy. Zabieg ten zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wszelkie kremy ogórkowe wpływają rege- nerująco na skórę. Smarowanie twarzy skórką ogórka nadaje jej świeży wygląd i ujędrnia skórę.

Spożywane i łubiane były już przez starożytne narody Eurazji i do dzisiaj są jednymi z podstawowych warzyw. Odznaczają się niską kalorycznością, brak w nich tłuszczu, a białko i wę glowodany występują w małych ilościach. Ich nazwa pochodzi od celtyckiego słowa kap, oznaczającego głowę.

Najcenniejszym z warzyw kapustnych jest kalafior, ale i po-zostałe warzywa tej grupy są niezwykle wartościowe. W świeżej kapuście występuje tyle witaminy C, co w pomarańczy lub cytrynie, a w brukselce jeszcze więcej. Ponadto zawiera potas, witaminę P i w nieco mniejszych ilościach witaminy A, B, E i K.

Regularne spożywanie kapusty uodparnia organizm na raka przewodu pokarmowego, a sok i surowa kapusta działają podobnie jak antybiotyki, bowiem warzywo to ma silne właściwości bakteriobójcze.

Przy owrzodzeniu przewodu pokarmowego zaleca się picie soku ze świeżej kapusty w ilości 2-3 szklanek dziennie, między posiłkami.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>