Znane osobistości borykające się z nadwagą

W wypadku mężczyzn moda okazywała się dla nich znacznie łaskawsza. Bywały okresy w historii naszej cywilizacji, że grubas nie raził, a wprost przeciwnie, wzbudzał szacunek i respekt. Gruby władca czy przywódca religijny był uosobieniem powagi i dostojeństwa. Do najbardziej znanych w historii grubasów można z pewnością zaliczyć Nerona, króla hiszpańskiego Karola V, królów Anglii Henryka VIII, Jerzego IV i Edwarda VII, który w okresie studiów w Oxfordzie mierzył w pasie 120 cm! Z przywódców państwowych i polityków wymienić można Winstona Churchilla i Hermana Goeringa, spośród twórców – Honoré de Balzaca, Alfreda Hitchcocka, Mar- lona Brando i Petera Ustinova. Za symbol tłuściochów wśród aktorów uchodzi do dziś Olivier Hardy. Gdy miał 18 lat, ważył już ponad 120 kg! Pomimo to był niezwykle łubiany, poruszał się lekko i płynnie. Najtęższy człowiek, którego odnotowały kroniki, Amerykanin – żyjący w połowie XX wieku – ważył 311 kg. Z każdym rokiem musiał jeść coraz więcej, aż zmarł wskutek przejedzenia. Liczył zaledwie 27 lat. Ponoć obecnie żyje mężczyzna jeszcze cięższy.

Panuje opinia, że gruby mężczyzna, w przeciwieństwie do kobiety „przy kości”, nie jest seksowny, ale bywały wyjątki, m.in. Balzac czy Churchill zdobywali serca znanych piękności.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>